ALLAH TARAF TUTMAZ

4784 Views

Allah taraf tutmaz. Çünkü Allah’ın katında taraf olmaz.  Allah’ın veya  yaratıcının veya bütünün, ne olduğu veya ne olmadığı , insanlık tarihi boyunca o tarihteki insan bilincine göre kadim bilgiler olarak gelmiş. Birileri bu hale öyle girmiş ki ermiş. Bu bilince gelemeyenler, dünyayı yönetmek isteyen sistem tarafından  yobaz hale getirilmiş  ve köleleştirilmiş.   Bunları gören daha akıllı bir kesim aklını biraz daha işletip olayı kavramak yerine bu tiplere tepki göstererek her şeyi inkar etmiş.

Sonuç dünyanın hali. Şimdilik başarılı görünen sistem. Korku boyutunda , duygusal  bombardımanla zihinleri esir almış akla çıkmayı engelliyor.  Kendini akıllı zanneden bir diğer gurup, egosunun (beden,duygular ve zihin) esiri birilerinin hakkını hukukunu yiyerek dünyasal  zenginlikler peşinde. Onları para yönetiyor.

Tüm bu bilinç cehennemi yaratmış  , cehennemin şartlarında yaşıyor.

Peki ne olacak?  İnsan uyanacak ve o tekliği kavrayacak mı?  O teklikte Allah dediğimiz gücün  evrenin yasalarını programladığını ve bu program içinde yaratmış olduğu  kuvvet ve karşı kuvvetin işine karışmadığını,  insanın içindeki nötr güce erişinceye kadar bu kuvvetler arasında gidip geldiğini ve  bu kuvvetlerin frekansıyla rezonansa  geçtiğini ve her ne yaşıyorsa sebebinin kendisi olduğunu idrak edecek mi?

Bu bilince yükselmeye başlayıp koşulsuz sevgiye adım atanların  gittikçe çoğaldığını sevinerek gözlemliyorum. Dünyanın her yerinde  bu  koşulsuz sevgi kıpırtıları görülüyor bir yandan da bu frekansın altında kalmaya direnenlerin hasatı yaşanıyor.  Ve  sanırım bu süreç oldukça da acılı geçecek ama  insanda yavaş yavaş yansımakta olan ışık da yakında  kalanların (ipi göğüsleyenlerin)  tamamen aydınlanmasını sağlayacak.

Ne yapmalıyız? Şikayetleri , mazeretleri bırakmalı  kendimizi düzeltmeye yani özümüzü fark etmeye başlamalıyız.

SEVGİYLE KALIN COŞKUYLA YAŞAYIN…

BİHİN EDİGE