BEN ENAYİ MİYİM?

2079 Views

Bu başlık da nereden çıktı demeyin. Bir gün ben araba kullanırken , herkesin işgal ettiği emniyet şeridine geçmedim diye , yanımda oturan arkadaşım  “ Ya geç şuraya herkes önümüze geçiyor. Millet sanki sana  aferin mi diyecek?….  Enayi yerine koyacak”   dediği için bu başlığı attım yoksa kendimi enayi falan hissettiğim yok.

Bu çılgın İstanbul trafiğinde, hala kurallara uyduğum ve hele çok önem verdiğim  emniyet şeridini  devamlı boş bıraktığım için tam akşam üstü eve dönüş saatlerinde yanımda biri varsa bana devamlı söylenmelerine karşı hala  kurallara uymaya devam ettiğim için kendimi enayi değil huzurlu hissediyorum.

Kırk yılda bir hasta olduğumda senelerdir SSK ya prim ödemiş olmama rağmen , ilaçlarımı kendim para verip alabildiğim sürece  , alarak devlete yük olmadığım için (Allah muhtaç etmesin bir gün muhtaç olursam alırım düşüncesiyle) kendimi enayi değil huzurlu hissediyorum. Hele hiç ihtiyacı yokken  aklına gelen her ilacı sadece bedava diye yazdırıp alanları ve istif yapanları gördükçe hepsine elimde olmadan vatan haini gözüyle bakıyorum.

Bir yerde kuyruk varsa  her ne kadar karışık da olsa  “Bu kuyruğun sonu neresi?” diye  sorarak en sona geçip , aralardan öne sızmaya çalışmadığım için kendimi enayi değil huzurlu hissediyorum.

Emeği ile bir şeyler yapmaya çalışan kişilerden bir şey alırken, ısrarla pazarlık yaparak , adamların emeğine haksızlık yapmadığım için kendimi enayi değil  huzurlu hissediyorum.

Küçük fırsatlar peşinde koşup, küçük adam olmadığım için kendimi enayi değil huzurlu hissediyorum.

Geçenlerde bir arkadaş gurubuyla  hükümetin  rüşvet iddialarını tartışırken , içlerinden bir tanesi   “ Ya aslında hepimiz işlerimiz olsun diye birilerine bir şeyler vermiyor muyuz?” dediğinde düşündüm. Ben hayatımda hiç kimseye yapılmayacak bir işi yapsın diye hiçbir şey vermemiştim.

Bunu hatırlamak bile içimi ısıttı,   ilahi sevgi sanki tüm hücrelerimden akarak  bedenimden yerküreye doğru süzüldü…

Gülümsedim ve SENİ SEVİYORUM BİHİN  dedim. Sen enayi değilsin. Peki siz?

Eğer bu konulardan birinde bile  “Ben enayi miyim ya” diye tersini yapıyorsanız  kimseyi kınama veya kızma hakkına sahip değilsiniz. Fırsatı olmayan ve etrafı pipetleyenler , fırsat bulduklarında bilin ki etrafı hortumlayacaktır.

Herkese benim gibi huzur dolu bir hayat dilerim…

Sevgiyle kalın, coşkuyla yaşayın….

BİHİN EDİGE