BÜYÜK OYUNA GELMEYİN

1766 Views

Aslında bu yazının başlığını İRONİ koymak istedim ama okunmaz ki diye düşünüp herkesin anlayacağı bir dilden yazdım. Çünkü şu sıra yaşanan ironiyi kaç kişi anlıyor bilemiyorum. Moralimi bozmamak için bilmek de istemiyorum.

Önüne çıkan herkese her kuruma “Sen kimsin?” diye bağırıp duran bir başbakan. Türkiye içinde ve dışında herkes suçlu , herkes potansiyel terörist. Bu arada gerçekten teröristsen ve itiraf ediyorsan o zaman mesele yok seninle açılmak istiyor. Nereye? Bilen yok.

Çok eski bir Karadeniz fıkrası var. Temel bir gün Amerika’ya gitmiş. Transit yolda şaşırıp ters yola girmiş. Aman Allah’ım son sürat tüm arabalar üzerine doğru geliyor . Ne yapacağını şaşırmış. Başlamış bağırıp çağırmaya. O sırada bunu gören polis helikopteri bir yandan uyarmaya çalışırken bir yandan da radyoyu arayıp anons edilerek diğer sürücülerin dikkat etmesinin sağlanmasını istemiş. Radyosu açık olan Temel de bu anonsu duymuş.  “Dikkat dikkat şu şu nolu yolda bir araç ters yola girmiş süratle ilerlemektedir. Tüm sürücülerin dikkatine.”

Önüne gelene bağırmakta olan Temel bu anonsa daha da sinirlenerek demişki.

“Nerede pirisu? Hepisu hepisu.”

Başbakan’ı izlerken nedendir bilmem hep bu fıkra geliyor aklıma.

İnsan kibir ve öfkenin dipsiz kuyusuna düşmeyi versin, aklın pusulası şaşıyor. Gezi parkındaki  ağaçlık bölge önemli ama bilesiniz ki Sayın Başbakan esas insanları çıldırtan sizin tavrınız ve tarzınız. Ters yola girip hızla yol alışınız. Allah korusun bir kaza yaptığınızda tüm millet kazaya kurban gidecek. Evet belki harika yollar yaptınız(Helal olsun) herkesin altındaki arabalar son model oldu (Helal olsun) ama ters yoldasınız ve kimseyi dinlemeden son sürat yol alıyorsunuz.

İnsanları  “onlar” ve “sizler” diye ayırır mı bir başbakan Sayın Başbakan. Her kesimin cini başına sıçratılır mı? Bu bilhassa duygularıyla hareket eden bir milleti akıl dışı eylemlere sürüklemez mi? Hiçbir başbakan bir iç savaş ister mi?

Bu krizi yönetebilecek zeka da olduğunuzu düşünmek istiyorum, o zaman şeytan bu ya aklıma daha kötü  ihtimaller  getiriyor, endişeleniyorum.

Diyorsunuz ki dış güçler. Dış güçler evinde barkında oturan bunca aklı başında insanı bizzat yola dökebilir mi Sayın Başbakan. Ancak döküleni provake edebilir. Ama unutmayın ki mikrop hep vardır ve olacaktır. Hasta olduğunuz zaman mikroba kızamazsınız. Çünkü siz bağışıklık sisteminizi zayıflatmazsanız mikrop size hiçbir şey yapamaz. Hasta olduysanız bilin ki o mikroba şans tanıyan sizsinizdir.

Türk’üyle , Kürdüyle , alevisi, sünnisiyle, açığı, kapalısı, Kemalisti, yobazıyla ey canım halkım bu vatan bizim ve bu bizi yutmak isteyen emperyalist dünya canavarının karşısında başka vatanımız yok. Hem vatanımızın hem birbirimizin kıymetini bilelim. ASLA BÜYÜK OYUNA GELMEYELİM . değil birbirimizle savaşmak. Ellerimizi bir an olsun birbirinden ayırmayalım……

SEVGİYLE KALIN COŞKUYLA YAŞAYIN…

BİHİN EDİGE