HALKLA İLİŞKİLER, LÜTFEN BANA İLİŞME

1653 Views

 Tamam…Sorun yok… Ama bunu, hizmetini veya ürününü rakiplerine göre çok daha kaliteli ve uygun fiyatlı olarak piyasaya sürerek , yapabilirsin.  Bunun yanı sıra benimle ilişkiye girmene gerek yok.

İnsanı canından bezdiren, kendi eşiyle veya yakınlarıyla aralarına giren, 3. kişilerle yapıp adına da Halkla İlişkiler dediğinde insanı ilişkiden soğutuyorsun..
Tam eşinle veya sevgilinle veya samimi bir dostunla baş başa yemek yemeye bir yere gidiyorsun o mekanın halkla ilişkiye girecek güzel bir kızı veya yakışıklı bir delikanlısı gelerek, karşı cinsindeki eşine sanki flört edercesine hatır sormaya, iltifat etmeye başlıyor ve diğer eşin sinirini bozabiliyor. Romantik bir yemek yemeye gelmiş olan çift aralarına giren bu halkla ilişkiye girsin diye görevlendirilmiş kişiyle ilişki yaşamaktan eşine odaklanamıyor.
Hele bir mağazaya alışveriş yapmaya sevdiğin veya hoşlandığın biriyle veya eşinle gitmişsin, Üstelik de kıştan yeni çıkıyor ve biraz da kilo almışsan, zaten kıyafetler üstüme olmayacak diye endişe yaşıyorsun. Sen o daracık kıyafetlerle bedenin arasındaki muazzam mücadelenin sıkıntısını yaşarken dışarı da karşı cinsten yakışıklı bir delikanlı veya güzel bir kız gelmiş eşini halk olarak gördüğünden birinci vazifesi olan ilişkiye girmek için ha babam debeleniyor.
Sevgilinin doğum günü, ona çiçek almış maaşına uygun bir hediye beğenmişsin, sekreter olarak çalıştığı firmaya mal satan diğer firmanın patronu sevgiline senin almayı hayal edemeyeceğin bir hediyeyi (aslında rüşveti) vererek seni 1 – 0 mağlup ediyor. Veya kocanla onun doğum gününü kutlamaya gidiyorsun. Sırnaşık bir banka müdürü bayan, sadece bankadaki mevduatı için daha önceden halkla ilişkiye girsin diye ajandasına kaydettiği bu günü büyük bir abartıyla kutluyor. Sen sabırla beklerken kocan on dakikadır kadınla sohbet ediyor.
Bazı günler ve durumlar özeldir onları , kocamla, kızlarımla, dostlarımla ve beni seven arkadaşlarımla kutlamak istiyorum; benimle menfaat uğruna ilişkiye giren Halkla İlişkiler uzmanıyla değil…Lütfen şirketler bizle ilişkiye , sahte kutlamalar veya sohbetlerle değil, kaliteli hizmet ve ürünleriyle ve hak edecek fiyatlarıyla girsinler……
Sevgiyle kalın coşkuyla yaşayın…..