Her şey birbiriyle ilişki ve iletişim içerisinde

1644 Views

Holistik bilgiye veya ilahi bilgiye sahip olduğumuzda anlıyoruz ki evren  aynen bir organizma gibi tek bir bütün. Ve dolayısıyla parçacık şeklinde görünen her şey aslında birbiriyle ilişki ve iletişim içerisinde.
Bu gerçeği kimimiz bilimsel yollardan , kimimiz dini bilgilerden edinmeye ve anlamaya çalışıyoruz. Ama gerçek idrak , genelde yaşadığımız deneyimlerin bize yaşattığı acılarla geliyor.
Dünya  içinde bulunduğumuz bu geçiş döneminde  (yüksek bilince) bunun acısını topyekun  çekiyor. İster   çağdaş Avrupa da ol, ister refah düzeyi yüksek Amerika da veya  çağın gerisinde kalmış orta doğuda  herkes aynı acıyı paylaşıyor.
İdrak etmekte zorlandığımız hakikat , anlaşılabilmek için dünyada terör yaratıyor.  Ve insanlık idraki boyutunda acılar içerisinde kıvranıyor.  Yaşaması gereken deneyime göre kimi  daha çok, kimi daha az.
Alt bilinç seviyesinin vazgeçilmezleri  korku, öfke, kin,kibir tüm dünyada fırtına gibi esiyor.  Hakikat sınır tanımaz . Eğer varsa bu düşük frekanslarla bağlantın  gelir bulur seni. Kimi zaman  kendini 2. Sınıf hissettirdiklerin, kimi zaman hakkını yediklerin, hor gördüklerin veya cahil bırakarak  yönetmek istediklerin canlı bomba olarak çıkar karşına. İstediğin kadar sınırını kapa tedirgin olur  yılbaşını bile kutlayamazsın. (2015 den 2016 geçerken dünyanın hali)
Aslında  anlayamadığımız evrensel bir yasa yürürlüktedir. HER ŞEY  BİRBİRİYLE  İLİŞKİ VE İLETİŞİM HALİNDEDİR.
Hani bir söz vardır.  “Zemin kattakiler mutsuzsa , üst kattakilerde eninde sonunda rahatsız olacaktır.”
“Bana ne demeyin”  yaşamdan hepimiz sorumluyuz. Bu geçiş döneminde  etrafımıza farkındalıkla ve sevgiyle bakalım . İnsan, hayvan, bitki demeden  yardıma muhtaç gördüğümüz herkese  BURADAYIM  diyelim.
Bu geçişin  gerçekleşmesi beklenen  mekanın tam da üzerindeyiz. Bir çok din ve etnik kimliğin bir arada yaşadığı bu topraklara barış geldiğinde  sevgi tüm dünyaya yayılacak ve CENNET  geçiş vizesini her birimize sunacak.
Neredeyse yüz sene önce görevli gönderilmiş bir kişi bu sırrı bize vermiş ve
“ YURTTA SULH , CİHANDA SULH”   demişti….
Barışı önce gönlümüze  yerleştirelim ,  sonra etrafımıza yayalım.

SEVGİYLE KALIN COŞKUYLA YAŞAYIN..
BİHİN EDİGE