NEDEN NEFES ALAMIYORUZ?

2550 Views

Dünyada, bu zamana kadar bir sözcük herhalde hiç bu kadar tekrar edilmemiştir; “Corona virüsü”. O kadar çok dünya yoğunlaştı ve her birimizin dilinde ki , herhangi bir kişi her halde günde en az 100 kere corona diyor ve haberlerden, tartışma programlarından, gelen telefonlardan binlerce kere “corona virüsü” sözcüğünü duyuyordur.
Ona o kadar yoğunlaştık ki mübarek yerleşti dünyamıza yayılıp duruyor. Yaşamını birinin üzerinden devam ettirmek üzere yaratılmış bu virüs. Şimdiye kadar hayvanların bedenin de yaşarken mutasyona uğrayarak insan üzerinde yaşayan yeni bir akraba yarattı. Kendi kendisine mi yarattı yoksa insan olduğunu zannettiği bazı ağabeyleri yardımcı mı oldu, o şimdi konum değil (“Gerçeği yakala” youtube kanalımda bu konuda bir çok konuğumla söyleşi yaptım. Merak ederseniz izleyebilirsiniz.)
Yaşamını devam ettirebilmesi için onun bize, bizim yaşamımızı devam ettirebilmemiz için, bizim ona uyum sağlamamız gerekiyor. Bu uyum adına sağlık sektörümüzden Allah razı olsun dünya çapında çalışıyor, bu uyum gerçekleşinceye kadar da bizlerin konulan kurallara uyarak , içe dönük , evlerimizde bir yaşam sürmemiz gerekiyor. Gezmeyi , tozmayı, hava atmayı, ona buna kızmayı, iş hayatını, bir yana bıraktık, öylece kalakaldık. Umarım bu içe dönmeyi taa içimizdeki ruhumuza kadar gerçekleştirir ve hakikatin sesini duyarız.
Hakikat hepimize sesleniyor “Neden nefes alamıyorsunuz?” Bu virüs sizin neden akciğerlerinize yerleşiyor ve sizi nefessiz bırakıyor. Ne anlatmak istiyor acaba?
1 . Nefes=yaşam
2 . Yaşam da her şey birbiriyle iletişim içerisinde bir bütün. (Çünkü her şey aynı enerjinin değişik yansımaları)
3 . Eyyyyy (Şu eyyyy sözcüğüne de gıcığım ama ironi adına kullanıyorum) Amerika, Türkiye, şu veya bu firma, aç gözlü iş adamı ne oldu? Ona buna nefes aldırmıyordun. Üzerinde yaşadığın ve senin yaşamının olmaz ise olmazı olan doğaya, hayvanlara, kendinden madde dünyasında güçsüz olan insanlara. Eyyyyy erkekler (tüm erkekler değil , hayvani bedenden üst bilince geçememiş erkekler) kadınlara, çocuklara nefes aldırmıyordun. Ne oldu? Nefes alabiliyor musun? Sana nefes aldırmayan ve ölmene sebep olan ne? Gözle bile görünmeyen o virüs….. Henüz yaşamının ilk döneminde olduğundan , yaşaması için senin de yaşaman gerektiğinin bilincinde olmayan o minicik virüs. Yaaa ne oldu? Kendini kas yapından dolayı güçlü zanneden erkek, parandan dolayı kendini güçlü zanneden iş adamı, onu bunu sömürerek büyüyen ülkeler demek ki neymiş? Hepiniz kendi sonunuzu hazırladığınızın farkında olmadığınız bir bilinçte birilerinin nefes almasına mani olan birer virüstünüz. Her ne kadar kendinizi büyük sansanız da bu dünya da o virüs ne kadar büyük ise evrende siz o kadar bile değilsiniz. Yani bir HİÇ siniz …… Ne zamana kadar o HİÇ’ likte HEP’liği bulana kadar. Haydi hayırlı yolculuklar…..

Sevgiyle kalın Coşkuyla yaşayın..
BİHİN EDİGE