Örtünmeyin Soyunun

1909 Views

Genelde insanlar neyi ört bas etmek isterler. Göstermek  istemedikleri ve utandıkları bir şeyi. Kötülüklerin, ayıp şeylerin, hırsızlıkların  üzeri, yapan kişiler tarafından hep  örtülür. Örtü ayıpları örten bir araçtır.

Bu örtüye ben MASKE  diyorum. Kendi özünü açıkça yaşayamayan kişiler, duygularının ve zihninin oluşturduğu maske ile örtünerek  MIŞ gibi yaşıyor asla oldukları gibi görünmüyorlar.

Bazı bazı kendimi maskeli bir baloda gibi hissediyorum. Ama inanın hiç birine kızamıyorum çünkü dünya yaşamı zaten maskeli bir balo değil mi? Gerçekleri fark edip kendimiz olmaya başladığımızda zaten yavaş yavaş üzerimize örttüğümüz örtüleri çıkarmaya başlamıyor muyuz?

ADEM ile HAVVA   da zaten cennette çırılçıplak gezerlerken  YASAK ELMAYI yediklerinde kendilerinden utanıp örtünmemişler midir. Bunlar cenneti cehennemi anlamamız için verilen çok güzel metafor değil midir.

Hatta günümüzde bu örtünme abartılarak “ imaj meykır “ adıyla seni olduğun gibi değil olman istenildiği gibi baştan yarattığını söyleyen kişilerden oluşmuş bir sektör doğmuştur. Oysa en güzel şey doğal olmak ve Mevlana’ nın dediği gibi “YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN….YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL” u uygulayabilmektir.

Bir de “Ben buyum işte, olduğum gibiyim”  diyen, cahil, terbiyesiz ve patavatsız kişiler vardır ki bunlar evet doğaldır. Gerçekten öyledirler ama hem dünyasal hem ruhsal açıdan onlardan beklenti , farkındalıklarını (içsel ve dışsal)  geliştirmek ve kendilerini yetiştirerek değişerek dönüşmektir.

BİR den gelip BİR e giden şu  serüvenimizde, sevgi dolu , kolay bir yolculuk dilerim.

Sevgiyle kalın coşkuyla yaşayın…

BİHİN EDİGE