PDF Olarak İndir…

679 Views

Arayış

Arayış, hepimizin zorlandığı tercihler arasında mutlu olmaya çalışan bir kadının hayatından samimi karelerle bezenmiş sıcacık bir günlük.Gül, genç yaşta evlenir ve bir kızı olur ama bu evlilik onun beklentilerini karşılamaz. O, hayatı dolu dolu yaşamak ve aşkı tümüyle hissetmek istemektedir. Kocası onu anlamamakta ve beklentilerini karşılayamamaktadır.  Gül, hayatta nedenleri ve nasılları  düşünerek hayatının çizgilerini kendi kalemiyle çizerek kendi istediği resmi yapmak için düşünceleri ve duyguları arasında bir arayışa çıkar. Hayat, aşk, güç, para, mutluluk konularında düşünür, arkadaşlarıyla ve flörtleriyle konuşur.Giderek zihnini ve insan ilişkilerini geliştirir. Hayata bakış açısı değişir ve mutluluğun kendi içimizde sağlayacağımız bir şey olduğunu keşfeder. Arayış, hepimizin zorlandığı tercihler arasında mutlu olmaya çalışan bir kadının hayatından samimi karelerle bezenmiş sıcacık bir günlük.  

Kontrol Kimde

Hayatımızı kim kontrol ediyor? Süre giden hayat içinde hayatın neresinde durduğunuzu saptayabiliyor musunuz? Hayata hangi renklerle bakıyoruz?
Hayatımızı kim kontrol ediyor? Süre giden hayat içinde hayatın neresinde durduğunuzu saptayabiliyor musunuz? Hayata hangi renklerle bakıyoruz? sorunlar karşısındaki tavrımız ne oluyor? ruhumuzun arzı ettikleriyle yaşadıklarımız birbiriyle uyum içinde mi?
Kendimizi yeterince  tanıyor muyuz yaşadıklarımızdan kendimize düşen payı algılayabiliyor muyuz?
Gül, hayata pozitif bakan, her türlü soruna pratik ve kalıcı çözümler üreten genç ve boşanmış bir kadın. Gül’ün çevresindeki kadın ve erkek tipleriyle çeşitli toplum katmanlarından insanların yaşamı ve karşılaştıkları sorunlar ortaya seriliyor.
Bihin EDİGE son kitabı Kontrol Kimde ile yaşadığımız hayatı kurcalıyor, kadın-erkek ilişkilerinin yanı sıra insani ilişkiler, dostluk gibi kavramları roman üslubuyla inceliyor.

Çırılçıplak

Aşklarını, dostluklarını ve cinselliğini bütün çıplaklığıyla ve tutkularıyla yaşayan Mehveş’in yaşam öyküsü;
Bihin EDİGE’nin kaleminden; aşklarını, dostluklarını ve cinselliğini bütün çıplaklığıyla ve tutkularıyla yaşayan Mehveş’in yaşam öyküsüyle Kadın ’ın dünyasına çırılçıplak bir dalış. Okuyunuz seveceksiniz.
Bihin EDİGE’nin Arayış ve Kontrol Kimde adlı kitaplarıyla da bütünlenen romanı Çırılçıplak, birbirinden bağımsız da okunabilen üçlemenin halkalarından biri.Arayış, hepimizin zorlandığı tercihler arasında mutlu olmaya çalışan bir kadının hayatından samimi karelerle bezenmiş sıcacık bir günlük.
Duygularının, arzularının esiri olarak yaşayan Mehveş, bir aşktan diğerine sürüklenmektedir. Önceleri genç yaşta evlendiği zengin İran’lı kocasıyla çok mutlu olur ama kaderin başka oyunları vardır; Mehveş, akıp giden hayatına ve arzularına kapılır ve sorunlarla baş etmeyi çok geç öğrenmeye başlar. Mehveş, inişli çıkışlı, aşklar ve acılarla bezeli hayatında ayakta kalmayı, kısa süreli zevklerin oyuncağı olmadan yaşamayı, arkadaşı Gül’ün tavsiyeleri, kitap önerileri ve felsefiyle keşfedecektir.
Bihin EDİGE, samimi üslubuyla okuru, yoğun duygularla sarılmış bir kadının hayatına davet ediyor.