TANRIÇA UYANMAYA BAŞLADI!

1609 Views

Müslüman olmak, Hristiyan olmak, Atatürkçü olmak, baba olmak, anne olmak… Bu “olmak”lar böyle uzar gider. Ama içeriğinden o kadar uzaklaşmış, o kadar yabancılaşmıştır ki sadece “mış” gibi davranır insanlar. İşte “mış” gibi yaşanan ve dünyayı kargaşaya sürükleyen en önemli olay “insanmış” gibi yaşanıyor olmasıdır. Çünkü insan bedeninin iki efendisi KADIN ve ERKEK, özünden uzaklaşmış, aslında ne olduğunu, nasıl bir varlık olduğunu tarihler önce unutmuştur.

Ortaçağlarda başlayan ve bedeni istila eden nefsin ayaklanması özellikle erkekte, kadını bastırarak, insanlığın bugünkü hale gelmesine yol açmıştır.

Anaerkil devirde özgürce dişiliğini yaşayan kadın, sevgi doludur, şefkat doludur, sezgiseldir; erkeği ve çocuğu bir araya toplar, hastalıktan ve tehlikelerden korur, şifa verir ve cinselliğini rahatça yaşar. Namus adı altında bir kirlenmişlikle lanetlenmemiştir.

Kapitalizmin başlangıcı olan erkeğin kışkırtılması ve kadının bastırılması günümüze kadar büyüyerek ve dünyayı yaşanmaz bir cehennem haline getirene kadar süre gelmiştir. Bugünkü durum, küçük bir kesim dünyayı yutarcasına şişmekte, geri kalan aç biilaç, birbirleriyle savaştırılmakta, ölmeyip de sağ kalanlar, ilaç satmak isteyen obur canavarlar tarafından icat edilen değişik mikroplarla hastalandırılarak para uğruna ölüme terk edilmektedir.

Bastırılmış olan kadın, özünü kaybettiği, bedeninde yaşayan TANRIÇA’yı uyuttuğu için çeşitli komplekslerini değişik entrikalar çevirerek dışa vurmakta, ayakta kalabilmek adına hem erkeği hem de çocuğu kullanmaktadır.

Dünyamızın ve insanlığın kadının içindeki Tanrıçayı uyandırmasına ve dolayısıyla sevgiye, şefkate, sezgiye, şifaya ihtiyacı vardır. Altın bilgi çağına geçerken insanlık, GERÇEK KADINA kavuşacak.  Dikkatlice etrafınıza bakın TANRIÇA UYANMAYA BAŞLADI!   Tıpkı SABA gibi!

Onu, birçok kadının gözlerinde görüp tanıyacak ve rahat bir nefes alacaksınız. Saba’nın öyküsü, kadınların içlerinde taşıdıkları Tanrıçayı anlatıyor.

Sizleri Saba ve içinizdeki Tanrıça ile tanışmaya davet ediyorum.

 

TÜYAP KİTAP FUARI – ARITAN YAYINEVİ STANDI:

Bihin Edige İmza Günleri

9 Kasım Pazar, 13.00 – 16.00

15 Kasım Cumartesi, 13.00 – 16.00