ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

226 Views

Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında  yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen  Büyük  Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan Orduları İzmir’e kadar takip edilmiş; 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. 

Zafer Bayramı olarak kutladığımız bu zaferimizi,  başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün zekası, ileriyi görüşü, analitik beyni, strateji uzmanı olmasının yanı sıra bu özelliklerini  emperyalistlerin menfaatine değil , halkın  ve dolayısıyla insanlığın menfaatine kullanmasıyla elde etmiş bulunmaktayız.

 Sadece Büyük taarruzda değil tüm kurtuluş savaşındaki zafere ulaşmamız ise onun bölücü değil birleştirici bir liderlik yapmasıdır.

Atatürk, etnik veya dini hiçbir ayırım yapmadan tüm milleti bir ülkü etrafında BİRleştirmiş  ve BİRliğin sinerjisini kullanarak insanlık adına emperyalistlere karşı müthiş bir zafer kazanmıştır.

Tüm ülkelerde yüzyılın lideri seçilmesi hemen  hemen her ülkede heykellerinin dikilmesi bu evrensel zaferin eseridir.

Mustafa Kemal Atatürk ve ilkeleri emperyalistler tarafından hiç sevilmez. Ülkeleri karanlığa boğarak ele geçirmek isteyenler Atatürk’ü çekemez, karalar ve unutturarak insanlığın hafızasından , emperyalizme karşı kazanılan bu zaferi silmek ister.

Ve her ülkede bizde de olduğu gibi bu sömürücü güçlerle çalışanlar milleti birleştirici değil bölücü söylemler geliştirirler. Amaçları milleti bölmek, birbirine düşürmek ve birbirini yok ettirerek ülkeyi ele geçirmektir. 

Maalesef her ülkede de bunlarla çalışan  nefsinin kölesi tipler ya dini ya başka değerleri kullanarak halkı bölmeye ve yönetmeye devam etmektedir.

İnsanlık adına,varoluş adına ve bizim için Türkiye adına 30 AĞUSTOS  ZAFER BAYRAMIMIZI  asla unutturmamalı ve umudumuzu kaybetmeye başladığımızda her daim  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK liderliğinde BİRlikte kazandığımız bu ZAFERi kutlamalıyız.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN..

SEVGİYLE KALIN COŞKUYLA YAŞAYIN…

BİHİN EDİGE